Sklep internetowy – jak prowadzić go prościej?

Chcesz założyć własny sklep internetowy? A może już teraz jesteś jego właścicielem? Sprawdź, w jaki sposób można prowadzić go prościej!

Sklepy internetowe pozwalają na wygodne zakupienie produktów z dostawą. Obecnie korzystają z nich zarówno klienci detaliczni, jak i biznesowi. Jak prowadzić sklep internetowy jeszcze łatwiej? Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku odpowiednio dobrany do potrzeb system informatyczny. Co warto wiedzieć na temat systemów e-commerce?

Czym są systemy e-commerce?

E-commerce, czyli handel internetowy jest złożonym obszarem, w którym współdziała ze sobą wiele elementów. To nie tylko sam sklep internetowy, lecz także hurtownie, logistyka, płatności, reklama.

Aby łatwiej zarządzać sklepem internetowym, warto wybrać dobry system e-commerce, czyli system do obsługi handlu online.

Gdy chodzi o systemy wspierające sklepy internetowe Warszawa jest obecnie jednym z wielu miast, w którym można je zamówić. Co więcej, w tym celu nie trzeba nawet udawać się do dostawcy tego typu oprogramowania, ponieważ można zamówić je online i korzystać z niego w chmurze.

Gotowy czy stworzony na zamówienie?

Przedsiębiorcy posiadający własny sklep internetowy, mogą zdecydować się na system gotowy, który jest od razu przygotowany do wdrożenia, albo na system na zamówienie, który tworzony jest od zera według zlecenia klienta.

Najczęściej wybierana jest pierwsza opcja, ponieważ wtedy sklep internetowy można uruchomić niemalże od razu. Za gotowymi rozwiązaniami przemawia także niska cena, co powoduje, że otwarcie własnego sklepu online nie jest związane z wysokimi kosztami wstępnymi.

Gotowe system e-commerce wspierające sklepy online są dostarczane w ramach platform sprzedażowych, lecz także można kupować je jako systemy osobne i wdrożyć je w sklepie działającym poza platformami lub też zintegrować go z platformą.

Systemy e-commerce – jakie funkcje oferują?

Aby prowadzić swój sklep internetowy jeszcze łatwiej, warto sprawdzić, jakie funkcje może zaoferować system e-commerce. Na rynku znajduje się obecnie wiele programów tego typu, stąd też kluczowe znaczenie ma wybranie takiego, który będzie zapewniał optymalne wsparcie w codziennym działaniu sklepu online.

Podstawową funkcją, jaką oferują systemy e-commerce, jest możliwość prowadzenia sklepu internetowego. Wówczas system ten pozwala na zarządzanie sklepem za pomocą specjalnego panelu administracyjnego oferującego pełną gamę funkcji.

W ramach dostępnych funkcji znajdują się między innymi:

 • Dodawanie produktów do sklepu internetowego
 • Zmiana informacji o produktach
 • Sugerowanie produktów
 • Przygotowywanie pakietów
 • Obsługa płatności internetowych
 • Wielowalutowość
 • Obsługa reklamacji i zwrotów
 • Zlecanie wysyłki
 • Monitoring realizacji zamówień
 • Tworzenie promocji
 • Zapytania o ceny specjalne

ITCentersklepy internetowe – jeśli szukasz sklepu internetowego oferującego powyższe funkcje, sprawdź ofertę na stronie internetowej firmy ITCenter specjalizującej się w dostawie oprogramowania dla firm.

Sklepy internetowe – dla B2C oraz B2B

Systemy e-commerce są oferowane zarówno dla sklepów prowadzących swoją działalność w ramach obsługi klientów indywidualnych – B2C, jak i dla sklepów skupionych na obsłudze klientów biznesowych – B2B.

Dzięki zróżnicowanym funkcjom, jakie oferują sklepy e-commerce B2C oraz B2B, można prowadzić działalność jeszcze efektywniej, co przekłada się na jeszcze lepsze wyniki, większy komfort oraz oszczędność czasu w związku ze sprzedażą internetową.

Jak wdrożyć system e-commerce w sklepie online?

Wdrożenie systemu do obsługi sklepu internetowego nie jest skomplikowane, ponieważ obecnie tego typu programy najczęściej działają w chmurze – mobilnie. To powoduje, że ich dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach, co dodatkowo związane jest z większym bezpieczeństwem danych.

Dodatkowo w ramach wdrożenia systemu wspierającego sklep internetowy można skorzystać z dodatkowych integracji, na przykład z systemem ERP do zarządzania zasobami w firmie, z systemami płatności, systemami firm kurierskich, portalami aukcyjnymi, platformami ocen i innymi rozwiązaniami używanymi w firmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.