Racibórz — jakie miejsca warto zwiedzić w tym mieście?

Racibórz to miasto w obszarze śląskim i jedna z dawnych stolic historycznego Górnego Śląska. Pomimo tego że te okolice wiązane są przede wszystkim z wydobyciem surowców z ziemi, to w Raciborzu można zwiedzić sporo ciekawych miejsc. Miasteczko jest znakomitym wyborem zarówno na dłuższe odwiedziny, jak i wypoczynkowy urlop. Szukasz warte uwagi sklepy i miejsca do relaksu? Zobacz, jak możesz szybko znaleźć cudowne budowle, ale również najbardziej polecane markety i restauracje.

Rejestr najważniejszych przedsiębiorstw w Raciborzu

Miasto jest bardzo istotnym ośrodkiem powiatu raciborskiego, który jest rejonem o zarysowaniu rolniczo-przemysłowym. W samym Raciborzu niebagatelne znaczenie dla działania tej strefy mają przedsiębiorstwa z gałęzi:

  • chemicznej,
  • produkcyjnej,
  • spożywczej,
  • piwowarskiej.

To właśnie w tej mieścinie w jednym z najstarszych browarów powstały tradycje wytwarzania cenionego piwa. Poza tym nieprzerwanie rozwijają się inne obszary przemysłu i usług. Listę firm obecnych w Raciborzu z łatwością możesz znaleźć na stronie: https://e-raciborz.pl/. Znajdują się tam zarówno różnego typu zakłady, jak i lokale usługowe. W szczególności warto zaznajomić się z kategorią mechanicy samochodowi w Raciborzu. Wtedy będziesz przygotowany na ewentualne sytuacje.

Racibórz — najbardziej znane atrakcje okolicy

Racibórz to fantastyczne miasteczko w rejonie śląskim. Położone jest w zakolu rzeki Odry, w okolicy Rybnika. Jest to szczególnie trawiaste miejsce przyjazne dla podróżnych. Ciekawskich ludzi kusi nie tylko cudowna architektura czy budowle kościelne, ale również staropolskie tradycje i prześliczna natura osaczająca centrum. W trakcie wizytacji możesz więc wybrać odkrywanie dawnych dzielnic i kaplic, lub zanurzyć się w relaksie w otoczeniu roślin.

Ważne miejsca, które powinno się zwiedzić w Raciborzu

Jedną z najważniejszych atrakcji dla przyjezdnych w Raciborzu jest Zamek Piastowski. Obiekt pochodzi IX. wieku i charakteryzuje się mieszanką wielu stylów architektonicznych. Poza cudownym dziedzińcem zwiedzający mogą zobaczyć tam malowidła, rzeźby, katedry, a także lochy.

Z pominięciem zamku głównym ośrodkiem Raciborza jest Rynek. Jeszcze w średniowieczu na placu stał Ratusz, ale z powodu pożaru wiele budowli została zniszczona. Obecnie na środku podziwiać można monumentalną Kolumnę Maryjną wyrzeźbioną w XVIII w. W jednym z narożników Rynku położony jest również zabytkowy kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem świętego Jakuba.

Urokliwe tereny zielone w Raciborzu, do których warto się przejść

Niedaleko na północ od mieściny znajduje się rezerwat Łężczok. Jest to niezwykle urzekający park, który stanowi ostoję dla zwierząt, a przede wszystkim ptaków. Można obserwować je zarówno z mostu nad jeziorem, jak i wieży widokowej. Jest to doskonałe miejsce na wycieczkę z aparatem fotograficznym.

Ciekawym punktem na obszarze miejscowości jest także Arboretum Bramy Morawskiej. Obejmuje zarówno małe ZOO, jak i tzw. Zaczarowany Ogród, w którym postawiono platformę widokową. W pobliżu znaleźć można kąpielisko obóz kempingowy i ogrody. Racibórz jest więc doskonałym miasteczkiem, jeśli szukasz wypoczynku na świeżym powietrzu.

Materiał zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.