Dlaczego warto dbać o firmową stronę WordPress?

Każdy, kto chce założyć własną działalność, prędzej czy później będzie zmuszony założyć firmową witrynę internetową. Wtedy zazwyczaj pojawia się przerażenie, że koszty stworzenia i administracji strony internetowej będą kolosalne. Nic bardziej mylnego, to może być proste i jednocześnie niedrogie! Wystarczy tylko wiedzieć, z czego korzystać i gdzie tego szukać!

WordPress, co to w ogóle jest?!

Na poczatek trzeba zrozumieć, czym tak naprawdę jest ten system. W skrócie można powiedzieć, że jest to darmowe oprogramowanie przeznaczone do przygotowywania i prowadzenia blogów i stron internetowych bez znajomości programowania. Dodatkowo jest to jeden z najchętniej wykorzystywanych programów przez użytkowników w internecie, co potwierdza statystyka mówiąca, że ponad 30% wszystkich stron internetowych jest opartych na tym systemie. Nie jest to informacja, która powinna dziwić, ponieważ stosunkowa łatwość obsługi i ciągłe aktualizacje WordPress’a, pozwalają na bezproblemowe prowadzenie bloga, lub strony firmowej bez zamartwiania się o kwestie techniczne (z tymi kwestiami to nieco pozornie, ale o tym później).

Zakładam stronę, dlaczego akurat WordPress?

Może przychodzą Ci do głowy obawy, że jeżeli program jest darmowy, to finalny produkt wykonany takim narzędziem nie może być imponujący. To nie jest prawda! WordPress to przemyślany system nad którym ciągle pracują setki doświadczonych programistów, a przykładem braku zasadności takiego zaniepokojenia mogą być inne firmy, które stworzyły swoją potęgę na tym systemie – Coca-Cola, Sony, Mercedes-Benz i wielu innych gigantów, z których obecnością na rynku liczy się każdy, korzysta z WordPress’a bez umiaru. Zalet WP jest wiele, w tym miejscu można przytoczyć kilka z nich w formie listy:

  • Program (a właściwie system CMS) jest darmowy, a dodatkowo posiada wiele różnorakich funkcjonalnych wtyczek, pozwalających na stworzenie idealnej strony internetowej,
  • Administracja stroną internetową stworzoną w WordPress’ie to być może nie pestka, ale każdy, kto posiada dobre umiejętności obsługi komputera na pewno poradzi sobie z całym procesem. A jeśli nie mozna to zlecić – zobacz administracja stroną WWW opartą o WordPress
  • System pozwala na stworzenie strony internetowej nawet w kilka-kilkanaście godzin, włączając w to takie elementy jak slider, galeria, przyciski, elementy interaktywne itp.
  • Posiada tłumaczenie w ponad 60 językach, w tym język polski. Więc nie musisz znać perfekcyjnie j. angielskiego. To tylko dodatkowo uświadamia, jak znany i lubiany jest ten program.
  • Witryny internetowe w dzisiejszych czasach powinny być również zoptymalizowane pod urządzenia mobilne (tzw. RWD, resposnsywność), czyli telefony oraz tablety. WordPress to zapewnia!
  • Możesz później rozbudować swoja stronę o sklep internetowy
  • W razie problemów na temat WordPressa jest dużo więcej pomocnych materiałów i poradników w stosunku do jakiegokolwiek innego systemu do tworzenia i zarządzania stronami WWW
  • Pomoc w optymalizacji dla SEO (pozycjonowania)

Oczywiście ma on też swoje wady. Np. bezpieczeństwo… Z uwagi na jego popularność może stać się obiektem ataku (podobnie jak celeme ataku są np. konta na Facebooku czy skrznki emailowe). Na szczęście są metody na mocno skuteczne zabezpieczenia. Jeśli nie będziesz potrafił tego zrobić, warto zlecić to firmie, która zajmuje się na co dzień administracją stron WordPress. Dobra firma w pakiecie zajmie się od razu bezpieczeństwem witryny.  Inną  (paradoskalną) wadą może być nadmiar opcji – czasami może ona przytłaczać. Jednak i tak WordPress jest dużo bardziej intuicyjny niż inne podobne systemy (jak np. Joomla lub Drupal).

Dlaczego warto dbać o stronę internetową, czyli temat od drugiej strony medalu.

W dzisiejszych czasach korzystanie z internetu to norma. Szukanie informacji, oglądanie filmów, przesyłanie zdjęć, to tylko część interakcji w sieci. Można stwierdzić, że internet ma ogromny potencjał, przecież nie ma miejsca na ziemi, które pozwalałoby na dotarcie do tak szerokiego grona odbiorców, jakie zapewnia sieć. To z kolei rodzi bezgraniczne możliwości, jeżeli chodzi o sukcesywny rozwój firmy. Jednak, by zainteresować swoim produktem potencjalnego klienta, trzeba włożyć trochę energii w internetowy biznesplan. W tej sytuacji nie bez znaczenia jest wygląd witryny, którego zadaniem jest przyciągnąć uwagę odbiorcy, ważna jest zawartość strony, to czy przedstawia informacje jasno i czytelnie oraz kluczowe jest promowanie własnego tworu, by ten mógł spełniać swoje funkcje należycie.

Na koniec

Stronę internetową można nazwać produktem, którego celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. By tak się jednak stało, musi być to witryna o nieskazitelnym wyglądzie i przemyślanej formule przekazu informacji. Administracja strony internetowej nie jest bardzo trudna, wymaga jedynie cierpliwości i konkretnego planu działania. Ponadto warto zrozumieć, że osiągnięcie sukcesu nie wiąże się z ogromnymi kosztami, to tylko wymysł osób, które boją się zaryzykować. Pamiętaj, że w całym trudzie może pomóc Ci oprogramowanie WordPress, które dzięki ciągłym aktualizacją jest idealnym narzędziem do budowania swojej marki w internecie.

One thought on “Dlaczego warto dbać o firmową stronę WordPress?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.