Jak chronić najdelikatniejszą część naszego smartfona?

Chyba każdy z nas doznał kiedyś uszkodzenia telefonu. Zazwyczaj jest to wynik przypadku i nieuwagi, a więc stan rzeczy nie do końca od nas zależny. Trudno uniknąć niektórych wypadków, a elementem szczególnie narażonym na zniszczenia jest wyświetlacz. Statystycznie to właśnie on psuje się w smartfonach najczęściej, a jego wymiana generuje spore koszty. Aby uniknąć takiej konieczności, warto rozważyć ubezpieczenie wyświetlacza.

Wyświetlacz – najbardziej podatna na uszkodzenia część telefonu

Ekran to jeden z najważniejszych elementów smartfona. Dzięki zaawansowanym technologiom, wyświetlana, za jego pośrednictwem zawartość prezentuje się na najwyższym poziomie. W dotykowych telefonach, jakie posiada większość z nas, to właśnie ekran odpowiada za sterowanie urządzeniem i korzystanie z jego różnych funkcji. Musi więc być w dobrej kondycji, by nie zaburzać całościowego działania urządzenia.

Ekrany są dzisiaj całkiem odporne na zarysowania, jednak dużym ryzykiem jest nadal ich zbicie. Możemy, rzecz jasna, zastosować amortyzację w postaci szkła hartowanego, jednak najpełniejszą ochroną będzie po prostu ubezpieczenie wyświetlacza.

Ubezpieczenie wyświetlacza to niejedyna opcja

Ubezpieczenie wyświetlacza to dobry ruch, który pozwoli nam uchronić się przed poniesieniem wysokich kosztów naprawy, gdy ekran zostanie zbity. Niestety, nadal nie jest on powszechnie stosowany, a użytkownicy smartfonów zdecydowanie wolą korzystać ze szkieł hartowanych lub futerałów, które często osłaniają również ekran. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najsolidniejsze etui nie gwarantuje nam stuprocentowej pewności, że wyświetlacz się nie stłucze. Takiej gwarancji nie daje nam również jego ubezpieczenie, jednak ubezpieczyciel przynajmniej pokryje koszty naprawy i tym samym uchroni nas przed płaceniem.

Prześwietl wybraną opcję

Na rynku jest dostępnych wiele różnorodnych ofert umożliwiających ubezpieczenie wyświetlacza lub całego telefonu. Mamy w czym wybierać, co bez wątpienia jest dużą zaletą, jednak warto mieć na uwadze to, by wybór był przemyślany i racjonalny.

Zanim zdecydujemy się na podpisanie jakiejkolwiek umowy, dobrze byłoby przejrzeć co najmniej kilka dostępnych opcji. Pozwoli nam to nie tylko wybrać najlepszą ofertę, która będzie w pełni dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań, ale również zorientować się w rynkowych cenach. Możemy też rozważyć tak zwaną usługę ochrony telefonu, będącą ciekawą alternatywą dla tradycyjnego ubezpieczenia. Możliwości jest tak wiele, że niezależnie od tego, czego nam trzeba, z całą pewnością znajdziemy właściwą opcję.

Dlaczego wcześniejsze zbadanie rynku jest tak ważne? Bo wiele osób zwykle nie daje sobie czasu do namysłu. Gdy zaciekawi nas slogan, pobieżnie zapoznajemy się z resztą informacji i szybko podejmujemy decyzję. To błąd, bo często nie zagłębiamy się w ważne zapiski w umowie, przez co później okazuje się nierzadko, że usługa, którą otrzymujemy, nie jest do końca taka, jak nam się wydawało. W przypadku ubezpieczeń jest to o tyle ważne, że często nie obejmują one konkretnych uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.