9 powodów, dla których warto studiować informatykę

Komputery Cię słuchają i lubisz klikać skomplikowane kody na klawiaturze? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z wirtualną przestrzenią, stopniowo zagłębiając się w jej poszczególne składowe? Wszystko przed Tobą! Warto się na poważnie zainteresować informatyką, wybierając ją jako kierunek swoich studiów. Czemu warto? Sprawdź!

O kierunku

Informatyka jest kierunkiem stale modnym i stale przyszłościowym. To w jakim stopniu zmienia się teraz technologia pokazuje, że specjaliści są i będą potrzebni. Rynek pracy gwarantuje stabilność i ciągłe zapotrzebowanie na pracowników w działach IT. Dzięki czemu kończąc studia informatyczne, absolwent ma możliwość podjęcia pracy niemal natychmiastowo. Sam fakt ciągłej potrzeby na pracowników w tej dziedzinie, jest również przeważającym argumentem u osób wybierających swoją ścieżkę zawodową. Zdobywanie wiedzy informatycznej na studiach jest najpopularniejszym ze sposobów na pozyskanie potrzebnej edukacji w tym zakresie. I tu z mocno praktycznym programem nauczania przychodzi Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu. Studia inżynierskie na kierunku Informatyka cieszą się nie tylko dużą popularnością, ale i ogromem wiedzy teoretycznej wraz z przełożeniem jej na praktykę. Znajdziesz tu specjalizacje takie jak:

 • Inżynieria oprogramowania,
 • Inżynieria internetowa,
 • Grafika komputerowa i multimedia,
 • E-biznes,
 • Bezpieczeństwo Sieci i systemów teleinformatycznych.

Dzięki takiemu wyszczególnieniu specjalności, studenci mają szansę na wyspecjalizowanie się w poszczególnych dziedzinach informatyki co dodatkowo zwiększa ich szanse na rynku pracy.

fragment kodu w języku informatycznym na monitorze komputera
Źródło: https://www.pexels.com/

9 powodów, dla których warto studiować informatykę

Jest wiele zalet tego kierunku, jednak nie wszyscy mogą się tu odnaleźć. Ważne jest posiadanie takich cech jak myślenie analityczne oraz łatwość w przyswajaniu informacji z zakresu przedmiotów ścisłych. Do zalet studiowania tego kierunku należą:

 1. Te studia wymuszają systematyczną pracę, a co za tym idzie – większą motywację do nauki. Środowisko na studiach niejako wymaga ciągłego poszerzania wiedzy, poza tym chodzi również o zaspokojenie potrzeby samodoskonalenia.
 2. Pewna praca po ukończeniu studiów. To jeden z nielicznych kierunków, który niemal gwarantuje zatrudnienie, niezależnie od stopnie doświadczenia.
 3. IT = dobre pieniądze. Praca w branży IT zapewnia pensję znacznie wyższą od średniej krajowej.
 4. Zróżnicowana dziedzina. Informatyka daje niesamowicie wiele możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach.
 5. Już studiując można pracować jako freelancer, w tych aspektach, które są już Ci znane, a przy okazji dorobić całkiem dobre pieniądze.
 6. Elastyczny czas pracy. Może to być pełny etat, jego połowa, konkretne zlecenia lub własne projekty. Informatycy mają w tym zakresie naprawdę duże pole manewru.
 7. Możliwość poszerzania wiedzy na kursach. Obecnie jest wiele darmowych możliwości, które podnoszą poziom wiedzy.
 8. Dzięki studiom na kierunku informatycznym zyskasz ogólną wiedzę, która przyda Ci się na wielu stanowiskach pracy. Dzięki czemu nie musisz pracować w stricte określonym zawodzie, informatyk jest potrzebny wszędzie.
 9. Możliwość zdalnej pracy. Informatycy do pracy potrzebują tylko komputer, co sprawia, że mogą wykonywać niemal wszystkie zlecenia z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu.

Co po studiach?

Absolwenci studiów informatycznych mogą znaleźć zatrudnienie jako administrator sieci informatycznych, grafik komputerowy, programista, projektant serwisów multimedialnych, pracownik działów ds. bezpieczeństwa teleinformatycznego, projektant aplikacji mobilnych i gier komputerowych, członek zespołów projektowych. Studia na WSH dają wiele możliwości pracy a stanowiska informatyczne są jednymi z najlepiej opłacanych i są potrzebne w każdej branży! Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie https://handlowa.eu/PL .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.