Jak czytać książki na tablecie za darmo

Czasy się zmieniają. Dzięki posiadaniu czytnika ebooków i tabletu możemy mieć przy sobie wszystkie niezbędne materiały potrzebne na studia lub do szkoły.

Zalety książek elektronicznych

Książki są dla pasjonatów. W dzisiejszym tempie życia nie mamy możliwości noszenia przy sobie ciężkich woluminów, a elektronika wypiera papier. Nawet najwięksi przeciwnicy ebooków muszą przyznać kilka poniższych racji.

Do czytnika książek elektronicznych zmieści się ich niezliczona ilość i co najlepsze? Że zawsze możesz je mieć przy sobie, nawet w tylnej kieszeni spodni! Tradycyjną książkę ciężko czyta się w kolejce do lekarza czy w komunikacji miejskiej, a czytnik zmieści się w jednej ręce i w razie potrzeby możesz sobie podświetlić tekst jednym przyciskiem.

Zalety ebooków

Kolejną olbrzymią zaletą czytników i tabletów jest to, że mamy do wyboru rodzaj czcionki, wielkość liter, a w niektórych nawet kolor „papieru” na którym wyświetlany jest tekst, dlatego nasze oczy będą nam wdzięczne. Nowoczesne ekrany do złudzenia przypominają tradycyjny papier, co również wiąże się z komfortem użytkowania.

Kolejną sprawą jest dostępność – tu zdania będą podzielone, bo o ile bestsellery książkowe będą do znalezienia w każdej księgarni internetowej, to te starsze i specjalistyczne tytuły wcale nie będą dostępne. To się jednak zmienia, ponieważ wiele bibliotek wprowadza nowoczesną cyfryzację swoich wszystkich zasobów, a to oznacza, że właściwie będziemy mieć pod ręką nawet utwory z tamtej epoki. Czy nie brzmi to rewelacyjnie? Dzięki temu książki są chronione przez zniszczeniem, ponieważ zostaną na stałe w pamięci przenośnej.

Na książkach elektronicznych możesz śmiało pisać i robić sobie dodatkowe notatki nie obawiając się, że je zniszczysz. To bardzo ważne, w przypadku kariery naukowej i pisarskiej dopisywanie na bieżąco własnych przemyśleń jest kluczem do sukcesu. Nauka wchodzi na wyższy poziom wtajemniczenia.

A za co podziękują nam drzewa? Miejmy nadzieję, że elektronika w dużym stopni pozwoli na oszczędzenie wielu drzew, które miały być papierem. Do powstania ebooka nie potrzebna jest nawet jedna gałąź, więc możemy być z siebie dumni!

Gdzie szukać książek za darmo? Polecamy portal Wolne Lektury albo Legimi. W wielu bibliotekach miejskich jest również dostęp do ebooków. Jeśli dobrze poszperasz, znajdziesz kilka bibliotek cyfrowych, które są dostępne dla wszystkich.

One thought on “Jak czytać książki na tablecie za darmo

  1. Dziękuję za ten artykuł. Szukałam właśnie portali, gdzie mogłabym za darmo mieć dostęp do książek. Już sprawdzam te, podane w artykule :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.