Przenoszenie strony na nowy serwer

Często, gdy tworzymy stronę internetową, nie robimy tego na domenie docelowej tylko na domenie roboczej albo lokalnie. Dlatego należy szczególnie uważać podczas kopiowania strony internetowej na nowy serwer. Warto pamiętać o jednej istotnej sprawie – sprawdzeniu czy na pewno wszystkie linki zostały podmienione na nowe. Niekiedy może się wydawać, że strona wygląda i działa tak samo jak na starej domenie. Jednak dopiero po usunięciu strony z domeny roboczej będziemy tego w stu procentach pewni. Gdy nie usuniemy strony ze starej domeny, niektóre elementy mogą wciąż zawierać linki prowadzące do poprzedniej wersji, na co należy zwracać uwagę aby nie było „niespodzianek”.

Złe linkowanie

Zdarza się tak czasami, ponieważ niektóre wtyczki, np. do WordPress-a nie podmieniają linków w arkuszu stylów css. Na szczęście jest na to szybki sposób. Wystarczy przejść do edytora arkusza stylów css i ręcznie wyszukać niechciane linki, a następnie podmienić je na nowe. W przypadku innych elementów strony zazwyczaj ten problem nie występuje i nasza witryna zawiera już podmienione adresy podstron. Dlatego też jeżeli po przeniesieniu strony jakiś element graficzny nie wyświetla się to prawie na pewno jest to wina złego linkowania w arkuszu stylów css.

One thought on “Przenoszenie strony na nowy serwer

  1. zdarzyło mi się tak raz że strona po przeniesieniu nie działa, ale od tego czasu już pamiętam o usunięciu starej wersji strony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.