Chcesz pracować jako tester oprogramowania? Pokazujemy jak zacząć i dlaczego warto!

Tester oprogramowań to zawód przyszłości. Zatem jak najszybciej zdecyduj się pójść tą ścieżka zawodową, aby wyprzedzić konkurencję i zdobywać wymarzoną pracę. Nie wiesz, jak zdobyć pracę w tym zawodzie? Poznaj całą prawdę na temat tego, jak zacząć i dlaczego tak bardzo opłaca Ci się praca w zawodzie testera oprogramowań.

Jak zacząć karierę jako tester oprogramowań?

Pierwszym krokiem, aby w ogóle móc myśleć o karierze testera oprogramowań, jest zdobycie wymaganej wiedzy. Samodzielna nauka może być demotywująca, gdyż zajmie zbyt dużo czasu i może zrodzić więcej pytań niż odpowiedzi. Dlatego znacznie rozsądniejsze będzie wykupienie kursu, który przygotuje Cię do pracy na takim stanowisku. Wybieraj jedynie najlepsze szkolenia, opierające się na praktycznej wiedzy i prowadzone przez specjalistów. Ciekawą opcją jest ten kurs https://softie.pl/kurs-tester-oprogramowania/.

Kiedy czujesz, że masz już niezbędną wiedzę, zacznij działać i szukać doświadczenia. Jeśli nie masz ukończonego 25. roku życia i masz status studenta, to możesz zdecydować się na poszukiwanie darmowych praktyk czy stażu.

Następnym krokiem może być aplikowanie na stanowiska juniora. Nie da się ukryć, że bez doświadczenia trudno jest wyróżnić się z tłumu innych osób, które podobnie jak Ty chcą zdobyć pracę.  Dlatego też Twoje CV musi od razu wskazywać, że zdobyta wiedza, doświadczenie czy ukończone kursy nie były przypadkowe, a Ty naprawdę wiesz, z czym wiąże się praca jako tester oprogramowań.

Bardzo pomocne będzie stworzenie portfolio, w którym znajdą się prace ze szkoleń czy też samodzielnie wykonane projekty. To ważny element, który może zwrócić uwagę pracodawcy i przechylić szalę na Twoją korzyść.

Dlaczego warto zostać testerem oprogramowań?

  • Wiedzę na temat testowania oprogramowań możesz uzyskać dzięki kursom. Wystarczy poświęcić kilka tygodni, aby nabyć naprawdę solidną dawkę praktycznej wiedzy.
  • Nie da się ukryć, że praca na takim stanowisku to też gwarancja całkiem niezłych zarobków. Oczywiście na samym początku musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jako junior nie zarobisz od razu kokosów, ale im bardziej Twoja kariera będzie się rozwijała, tym zarobki bardzo szybko zaczną rosnąć.
  • Nie musisz mieć też wieloletniego doświadczenia, aby wejść do branży IT. Zapotrzebowanie w tej chwili jest na tyle duże, że masz sporą przewagę nad osobami, które zdecydują się na taką pracę za miesiąc, pół roku czy za kilka lat, kiedy każda firma zacznie szukać już doświadczonych testerów oprogramowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.