Dzielenie strony na sekcje

Nowoczesne strony firm są zwykle dzielone na sekcje w których zawierane są informacje o działaniach instytucji lub o niej samej. Każda sekcja ma inny styl i odróżnia się od innych. W zasadzie tylko strony główne zawierają taki podział ale zdarzają się wyjątki. Tak przedstawiona witryna ma za zadanie w ciekawy sposób wyświetlić zawartość używając do tego animacji oraz różnych innych efektów. Warto dla ułatwienia sobie późniejszej edycji takich sekcji oddzielić je od siebie.

Post ID

Sam WordPress zapewnia taką opcję dzięki temu że posty posiadają identyfikatory. Możemy dodać odpowiednią ilość postów edytując odpowiednio plik strony głównej w szablonie systemu. Każda sekcja będzie używać tej samej funkcji, która będzie wyciągać zawartość posta o zadanym identyfikatorze. Taki plik musi oprócz odwołań do postów zawierać także div-y które pomogą nam odróżnić zawartość strony gdy używamy CSS.

Nie tylko sekcje

Rozwiązanie to sprawdza się także w innych przypadkach. Niekiedy musimy umieścić na stronie element który będzie regularnie zmieniany przez klienta. W takim przypadku możemy zastosować identyczne rozwiązanie co w przypadku strony głównej. Jeśli klient będzie chciał zmienić zawartość tego pola to będzie go mógł bez problemu to zrobić używając edytora postów.

Prostota

Rozwiązanie o którym wspominam jest bardzo skuteczne gdyż pozwala zmieniać zawartość elementów witryny bez skomplikowanej edycji plików php. Wszystko to jest możliwe dzięki wbudowanym funkcjom WordPressa. Nie bez przyczyny jest to jeden z najczęściej wybieranych systemów do zarządzania treścią na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.